Zbiórka nakrętek

Nasze przedszkole włączyło się w zbiórkę nakrętek na cele charytatywne w akcji „Przedszkolne wyzwanie czas na odkręcanie”.

Do 16 lutego 2024 r. prosimy o przynoszenie ich do naszego przedszkola, a my przekażemy je Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu Wody Polskie rzgw w Rzeszowie.

Dzięki funduszom pozyskanym z ich sprzedaży, możliwa będzie budowa studni głębinowej w objętym klęską suszy Madagaskarze.

Jest to region, który boryka się z ogromnym brakiem wody, a woda jest absolutnie niezbędna dla każdego człowieka, tego małego jak i dorosłego.

Akcja polega na zbieraniu plastikowych nakrętek z butelek po wodzie mineralnej, napojach, mleku, sokach, środkach chemicznych itp. Zbieramy tylko i wyłącznie plastikowe nakrętki.

Uświadamiajmy dzieciom, że przez takie właśnie akcje pomagają nie tylko potrzebującym, ale również środowisku naturalnemu.

Zachęcajmy również gorąco rodzinę, znajomych do oddawania nawet niewielkiej ilości nakrętek do naszego przedszkola.

My też możemy zyskać. Zbierając nakrętki walczymy o nagrody dla naszego przedszkola.

Serdecznie zapraszamy i z góry dziękujemy za zaangażowanie w akcję!