WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI – GR IV

W czwartkowe przedpołudnie starszaki z grupy IV uczestniczyły w zajęciach „Pierwsze kroki w świecie książki”, w osiedlowej bibliotece. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę Bohdana Butenko „Krasnoludek” z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, następnie odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu, rozwiązywały zagadki, dobierały cień do krasnoludka, wyszukiwały różnice na obrazku, uczestniczyły w zabawie ruchowej z piłeczkami. Przedszkolaki chętnie brały udział we wszystkich proponowanych działaniach.

Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich pracowników biblioteki, którzy jak zawsze zadbali o ciekawe zajęcia biblioteczne, wprowadzające dzieci w piękny świat książek i bajek.