„KODOWANIE NA DYWANIE”

„Kodowanie na dywanie” to cykl zajęć dodatkowych, realizowanych w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2019/20. Projekt obejmuje wszystkie grupy wiekowe.

Bazą do przeprowadzenia będzie „Magiczny dywan” i duża mata edukacyjna Mistrzów Kodowania. Dzieci do działania na macie będą wykorzystywać kartoniki z różnymi symbolami, znakami, obrazkami, liczmanami, cyframi, kierunkami ruchu

PROGRAM „KOLOROWA MATEMATYKA”

Zgodnie z założeniami Rocznego Planu Rozwoju naszego Przedszkola na rok 2019/2020, będziemy realizować program „Kolorowa matematyka”. Zakłada on realizację treści matematycznych w każdej grupie wiekowej poprzez zabawę.

PROGRAM „MINI OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW”

W ramach współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim, w roku szkolnym 2019/2020 dzieci z grupy V wezmą udział w programie Mini Olimpiady Przedszkolaków.
To wspólna inicjatywa Fundacji Rozwoju Umiejętności Społecznych Frumis oraz studentów Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, której celem jest: poprawa ogólnej sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych dzieci w wieku przedszkolnym, monitorowanie stanu zdrowia i sprawności fizycznej dzieci w wieku przedszkolnym, wizja sprawnego i zdrowego społeczeństwa w aspekcie biologicznym motorycznym i psychospołecznym.

PROJEKT EDUKACYJNY „BOHATER TYGODNIA” – GRUPA IV

W roku szkolny 2018/2019 w grupie IV zostanie  wprowadzony  projekt edukacyjny „Bohater tygodnia”. Oto tekst o tym co to właściwie jest…BOHATER TYGODNIA

Cele projektu:
– zwrócenie uwagi na różnorodność grupy;
– kształtowanie postawy tolerancji;
– skupienie uwagi dziecka na pozostałych członkach grupy.