ZAJĘCIA PLASTYCZNE GR IV

Przedszkolaki z grupy IV wykonały pracę plastyczną „Kaczuszki” wykorzystując metodę Edukacja przez Ruch Doroty Dziamskiej. Starszaki poruszały się  wokół stolików, kreśląc rytmicznie przy muzyce pionowe   kreski raz jedną , raz drugą ręką. Ruch wokół stołu stymulował ich zmysł równowagi i wzrok, doprowadzając do zintegrowanej pracy ciała, koordynacji i skupienia. Ruch naprzemienny powodował wyrównanie energetyczne po obu stronach ciała, zwiększał dotlenienie mózgu, działał relaksacyjnie, dając wrażenie swobody i odpoczynku, a jednocześnie bardzo dobrze przygotował organizm do podjęcia dalszej aktywności, jaką było wykonanie kaczuszki metodą origami. Starszaki były bardzo zadowolone z efektu końcowego, wszystkie prace były piękne i kolorowe!