WYCIECZKA GRUPY V DO MUZEUM BOMBEK W NOWEJ DĘBIE

Wycieczka grupy V do Muzeum Bombek w Nowej Dębie

31.10.2018r. dzieci z grupy V wybrały się autokarem do Muzeum Bombek w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki i zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Po wejściu do budynku, dzieci poczuły się jak w bajce, wszędzie były piękne, kolorowe ozdoby choinkowe. Pan przewodnik oprowadził nas po muzeum, przedstawiając stanowiska z choinkami i bombkami z różnych części świata i epok. Dzieci miały okazję poznać cały proces wyrobu ozdób choinkowych, od malutkiej szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki wg własnego pomysłu. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały bombki, które wcześniej ozdobiły oraz bombki z własnym imieniem.