„ŚWIĘTO DYNI” W GRUPIE I

Dwudziestego siódmego października w grupie I odbył się „Dzień Dyni”. Przedszkolaczki ubrane w dyniowe barwy zostały zaproszone przez „Dyniową Wróżkę” do wspólnych zabaw. Na początku wszystkimi zmysłami odgadywaliśmy co ukrywa się w zaczarowanych worku, nie od razu nam się to udało dlatego przekroczyliśmy zaczarowane wrota do „Wróżkowej Krainy”.  Po odgadnięciu zagadki każdy uczestnik zabawy wyciągnął małą dynię.  Wspólnie poznaliśmy cechy bardzo zdrowego i urodziwego warzywa jakim jest dynia. Przedszkolaczki otrzymały dyniowe opaski, w których wspólnie bawiły się w „Dynia parzy”, następnie ruszyły z dynią slalomem, by grać w dyniowe kręgle oraz razem bawić się na torze przeszkód. Każdy uczestnik mógł zrobić sobie zdjęcie w „Dyniowej fotobudce” oraz spróbować jak smakują dyniowe pestki. Na koniec zajęć wykonaliśmy dyniowego przyjaciela oraz wspólnie zatańczyliśmy do utworu „Bravado”. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.