Projekt edukacyjny „Mały  miś  w świecie wielkiej literatury”- grupa IV

Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa wśród przedszkolaków. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. Tego dnia odwiedziła nasze przedszkole pani Danuta Sroka przedstawiciel wydawnictwa MAC współorganizator projektu  „ Mały miś w świecie wielkiej literatury” .Dzieci z grupy IV z  zaciekawieniem wysłuchały opowiadania z książeczki „ Świat w piżamie”.