„Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku”– międzypokoleniowe spotkanie czytelnicze zorganizowane w ramach Festiwalu Wyczytanej Książki w Filii nr 6. Pasowanie na czytelnika – grupa IV

14 czerwca 2019 w Filii nr 6 odbyło się kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu Wyczytanej Książki. Spotkanie z cyklu „Poczytaj mi babciu, poczytaj mi dziadku” po raz kolejny zgromadziło w Bibliotece małych czytelników z naszego przedszkola- dzieci z grupy IV oraz Panie-Babcie z Klubu Rękodzieła Artystycznego przy Uniwersytecie Rzeszowskim.

Spotkanie rozpoczął występ przedszkolaków, które śpiewały i tańczyły do wakacyjnych piosenek. Po gromkich oklaskach dzieci razem z Babciami wzięły udział w warsztatach plastycznych i wykonały papierowe biedronki, a później Babcie wspólnie przeczytały przedszkolakom wiersz Wandy Chotomskiej „Jak biedronka zgubiła kropki”.

Spotkanie było pełne rozmów, śmiechów, wzruszeń i wspólnych zdjęć, zwłaszcza że po raz ostatni spotkaliśmy się w takim gronie. Kolejna część spotkania rozpoczęła się od uroczystego przyrzeczenia: „Tobie książko przyrzekamy…”, a następnie każde dziecko zostało pasowane na czytelnika. Na pamiątkę tej uroczystości każdy nowo pasowany czytelnik otrzymał dyplom wraz z książeczką.

Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę na pożegnanie i dziękowały każdej wzruszonej Babci za cały rok wspólnych spotkań.