„Pierwsze kroki w krainie bajki” – wizyta w bibliotece grupy V

W czwartkowy, listopadowy ranek dzieci z grupy V wybrały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 6, przy ul. Podwisłocze. Celem listopadowych zajęć było zapoznanie młodego czytelnika z Biblioteką jako instytucją kultury a równocześnie miejscem przyjaznym dzieciom, poznanie podstawowych zasad korzystania z księgozbioru biblioteki, uświadomienie roli książki w życiu człowieka a także rozwijanie zainteresowań czytelniczych, promowanie czytelnictwa jako przyjemnej i ciekawej formy spędzania czasu wolnego rodziców z dziećmi, poznanie pracy bibliotekarza. Panie bibliotekarki sprawdziły wiedzę starszaków na temat baśni przygotowując dla nich ciekawe zagadki. Czas w bibliotece minął starszakom bardzo szybko. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki.