PIERNIKOWE CUDA W GRUPIE II

Święta tuż, tuż …. czas więc na pieczenie pierników.

Dzisiaj w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw.

11 grudnia dzieci z grupy II gościły w sali Panią Renatkę naszą Kucharkę, która przyszła, aby razem z dziećmi wykonać ,,Piernikowe cuda”. W tym dniu przedszkolaki były bardzo pracowite. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Pani Renatka zaprezentowała dzieciom składniki oraz sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne. Gdy wszystko już było gotowe przedszkolaki z ogromny zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wybierały świąteczne foremki oraz wykrawały ciasteczka. Efektem naszej pracy była pełna blaszka pierniczków, które Pani Renatka zaniosła do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pan kuchareczek pierniki nabrały koloru piekąc się w piekarniku. Gdy pierniczki ostygły dzieci pięknie polewały  je lukrem i ozdabiały posypką. Te pyszne pierniczki przedszkolaki zabiorą do swoich domów na choinkę.