„KLUB PODRÓŻNIKA” – KRAKÓW

W dniu 17 stycznia 2019 r. dzieci wraz z rodzicami z ,,Klubu Podróżnika” wyruszyły w podróż do Krakowa. Przywitaliśmy się uściskiem przyjaźni, po czym mali podróżnicy rozwiązali obrazkową zagadkę. Pani Jola przeczytała list od przedszkolnych przyjaciół z Krakowa od Kasi i Krzysia, przysłali nam oni obrazek ze strojami Krakowskimi. Podróżnicy mieli za zadanie ubrać kolegę i koleżankę w stroje Krakowskie, poradzili sobie z tym zadaniem ekspresowo. Nasz klubowy smok – przewodnik nie miał łusek, więc przedszkolaczki poprzyklejały mu je z zielnych kółek. Zielony smok zabrał nas na wycieczkę po zabytkach Krakowa, gdzie posłuchaliśmy o Rynku Krakowskim, kościele Mariackim, Kopcu Kościuszki, zaglądnęliśmy również do groty smoka i w mury obronne. Na zakończenie zajęć zasiedliśmy do przysmaków z Krakowa, czyli obwarzanków z pastą z awokado oraz owocowym jogurtem do picia.