KLUB MAŁEGO BADACZA

Czy powietrze jest wszędzie? Czy porusza przedmioty? Jaki jest jego skład? Czy pusta butelka rzeczywiście jest pusta? Odpowiedzi na te pytania uzyskaliśmy na ostatnich zajęciach prowadzonych w ramach Klubu Małego Badacza.
Przeprowadzając kilka prostych doświadczeń, dzieci przekonały się, że powietrze – niezbędne do życia ludzi, roślin i zwierząt, jest wszędzie.  Eksperymenty pozwoliły nam wykazać, że na pozór pusta butelka, pełna jest powietrza. Najwięcej emocji dostarczył „Latający balon”. Używając suszarki do włosów udowodniliśmy, że powietrze nie opływa równomiernie wokół przedmiotów. Dzięki prostym doświadczeniom dzieci nie tylko przekonały się o niezwykłych właściwościach powietrza, ale także miały okazję wejść w rolę „naukowca” i odkrywać tajemnice powietrza.