KASZTANOWE ZABAWY MATEMATYCZNE W GRUPIE III

„Wśród liści kasztany, brązowe kasztany, a każdy z kasztanów jak namalowany. Błyszcząca twarzyczka śmieje się z daleka. Właśnie spadł z gałęzi i na ciebie czeka…”.

Jesień to znakomita pora roku na kasztanowe zabawy. W ostatnim czasie dzieci przynosiły do przedszkola zabrane na jesiennym spacerze dary jesieni- m.in. kasztany. Podczas zajęć opisywały ich wygląd a także rozpoznawały je dotykiem z pośród orzechów i żołędzi.  Nasze przedszkolaki z grupy III uwielbiają zabawy jesiennymi skarbami. Uwielbiają spędzać czas w kącikach: przyrodniczo-badawczym i matematycznym. Bawiąc uczymy się nazywać cyfry i przeliczać, utrwalaliśmy figury geometryczne. Ileż radości było przy wspólnych zabawach matematycznych.