Jesienne porządki w grupie IV

Pewnego pięknego październikowego popołudnia dzieci z grupy IV wybrały się do ogrodu przedszkolnego na zajęcia z Panem Zbyszkiem. W ogrodzie czekał na dzieci Pan Zbyszek, który opowiedział o swoim zawodzie – konserwatora. Zapoznał z narzędziami i sprzętem ogrodniczym tj. nożyce do żywopłotu, kosiarka do trawy. Pod pilnym okiem swoich Pań i Pana Zbyszka dzieci rozpoczęły prace porządkowe w ogrodzie czyli grabienie liści. Odbył się konkurs, która grupa nagrabi większy kopiec liści – dziewczynki czy chłopcy. Tę konkurencję z niewielką przewagą zwyciężyły dziewczynki. Potem były skoki do kopca z liści. Było bardzo wesoło. Następna konkurencja to kto szybciej zbierze liście do worka. Tym razem był remis. Po skończonej pracy zmęczone, ale zadowolone dzieci wróciły do przedszkola. To był fajny i pożytecznie spędzony dzień.