II Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów. Przystanek – Ziemia!

Dnia 05.04.2024r. nasze przedszkole weźmie udział w akcji czytelniczej
„II Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów. Przystanek – Ziemia!”, którego organizatorami jest EUROPE DIRECT Rzeszów przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie działającym w sieci Komisji Europejskiej,
a także Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Dzieci tego dna będą miały okazję wysłuchać tekstów książek podejmujących tematy dotyczące przyrody, ekologii, zmian klimatycznych.

Niniejsza inicjatywa ma za cel ukazać literaturę jako sposób na zapoznanie się młodych ludzi z bogactwem kultury europejskiej oraz jako narzędzie służące wzmocnieniu pozycji jednostki, przyczyniając się do wyposażenia już tych najmłodszych w odpowiedni zestaw umiejętności, aby poprzez czytanie mogli stawić czoło bieżącym wyzwaniom społecznym i osobistym.