„Idzie jesień … przez ogród i sad” – grupa IV

W grupa IV przez ostatnie dwa tygodnie realizowano tematykę dotyczącą warzyw i owoców. Przedszkolaki w czasie zajęć poznawały za pomocą różnych zmysłów owoce oraz niektóre warzywa. Z pomocą rodziców stworzyliśmy w naszej sali kąciki z owocami i warzywami, które pomogły w organizowaniu obserwacji, zabaw dydaktycznych, tematycznych i badawczych. Zorganizowano również zabawy kulinarne, które sprawiły dzieciom dużą radość- przedszkolaki kroiły owoce z których układały obrazki owocowe, a później wsypały je do miski i powstała nam przepyszna sałatka. W wolnych chwilach dzieci chętnie bawiły się w mini sklepiku z owocami i warzywami używając zwrotów grzecznościowych i licząc papierowe pieniążki oraz zakupione produkty. Dzięki tego rodzaju zajęć przedszkolaczki zapamiętają, że warzywa i owoce zawierają ,,witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”.