Dzień Piżamy w przedszkolu

Dzień Piżamy w przedszkolu, to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Pomysłodawcą tego Dnia jest Fundacja „GDY LICZY SIĘ CZAS”, założona przez rodziców dzieci, które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Wiemy jak ciężko jest dzieciom, rodzicom oraz bliskim rodziny, której dziecko chorowało lub choruje na nowotwór. Dla wielu podopiecznych Fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. W dniu dzisiejszym nasz przedszkolaki chciały w ten sposób okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę zwykłych ubrań na piżamę. Wprowadzeniem do obchodów dzisiejszego Dnia Piżamy było czytania bajeczki „Kicia Kocia jest chora”. Dzieci zastanawiały się, jak można pomóc chorym dzieciom i co można robić, żeby nie zachorować. W tym dniu nie zabrakło również zabaw przy muzyce dyskotekowej, zabaw relaksacyjnych oraz sensorycznych. Każdy przedszkolak projektował też swoją wymarzoną piżamę. Odbył się również piżamowy pokaz mody. To był niezapomniany dzień w przedszkolu, pełen radosnych wrażeń i emocji.