Dzień otwartych koszar 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich

1 Batalion Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie zorganizował dzis dzień otwartych koszar. Powodem bylo przypadające dzisiaj święto tej jednostki, nawiązujące do historii formacji górskich. Właśnie 1 grudnia 1918 roku sformowany został 1 Pułk Strzelców Podhalańskich, którego tradycje dziedziczy 1 Batalion.
Ci, którzy odwiedzili siedzibę Batalionu w Rzeszowie, mogli m.in. obejrzeć ekspozycje broni, odbyć trening strzelecki z użyciem karabinków ASG lub spróbować swoich sil na ściance wspinaczkowej. Można było także zobaczyć wozy bojowe – np. samobieżny moździerz „Rak”, ale także brytyjski czołg „Challenger”, udostępniony przez współpracującą z podhalańczykami jednostkę brytyjską stacjonującą w Polsce.