Bohater tygodnia w grupie IV – Julia.

Bob Budowniczny – pan Marek

Przedszkole jest pierwszą instytucją, w której dziecko nabywa kompetencje społeczne. W atmosferze spokoju i akceptacji poznaje własne prawa i reguły życia w grupie. Przedszkole dba też o to aby wychowankowie mieli świadomość istnienie własnych praw. Ogromną rolę w uświadamianiu praw i obowiązków odgrywa nauczyciel. Istnieje stała potrzeba uświadamiania dzieciom, jak również ludziom dorosłym praw dziecka.
Warto podkreślić, że dzieci swoich praw uczą się od dorosłych. Wychodząc naprzeciw przerabianej tematyce kompleksowej „ Mali optymiści i ich prawa” pan Marek – tata Julii – Bohatera tygodnia przedstawił nam w jaki sposób rodzina ma obowiązek dbania o harmonijny rozwój dziecka, jak również zapewnienie bezpieczeństwa i uświadomienie dziecku jego własnych praw.  Pan Marek jako Bob Budowniczy przedstawił nam jaką wartość dla dzieci stanowi  rodzina i wspólny dom. Opowiadał nam o specyfice swojej pracy: kierownika budowy. Dzieci mogły zobaczyć wiele ciekawych zdjęć i filmików dotyczących budowy domu Julii. Każde dziecko mogło przymierzyć kask i poczuć się jak prawdziwy budowlaniec. W czasie całego spotkania dzielnie pomagała tacie „asystenta” Julia, która rozdała kolegom i koleżankom słodkie upominki i domek kartonowy przygotowane przez pana  Marka. Dziękujemy bardzo za interesujące, ale i wesołe spotkanie.