Zajęcia jesienne Grupa III

Nadeszła do nas jesień- pora roku niezwykle barwna, twórcza, obdarowująca nas spora liczba skarbów.

Dzieci w grupy III wspaniale ubogacają kącik przyrodniczy w swojej sali przynosząc piękne kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście czy piękne dynie. Są to przedmioty, które nie tylko ubarwiają sale przedszkolną ale wspaniale nadają się do zabawy i nauki. Dzieci utrwalały poznane pierwsze litery układając je z kasztanów, jak również rozwijając swoje umiejętności matematyczne. W minionym tygodniu średniaki poznały różne zabawy i piosenki o tematyce jesiennej, do której wykorzystywaliśmy kolorowe liście oraz ćwiczyliśmy poczucie rytmu używając plansz grafomotorycznych. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne używając farb oraz ćwicząc wycinanie nożyczkami. Miniony tydzień w grupie III był twórczy, barwny i wesoły.