Wyjście dzieci z gr. II do biblioteki

18 maja dzieci z gr. II uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Podwisłocze. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Tematem przewodnim spotkania było :”Wszystkie kolory świata”. Przedszkolaki w wielkim skupieniu wysłuchały opowiadania pt. „Elmer i tęcza”, czytanego przez panią bibliotekarkę, następnie bardzo chętnie odpowiadały na pytania na temat wysłuchanej bajki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały mieszanie barw podstawowych i powstawanie barw pochodnych. Wspólnie rozwiązywały także zagadki o kolorach i dopasowywały do siebie obrazki o tym samym kolorze. Zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze, przedszkolaki  wychodziły z biblioteki z uśmiechem i z nadzieją, że już wkrótce powrócą tu na kolejne wspaniałe zajęcia.