Wyjście do biblioteki grupa V

„Poeci wśród dzieci” taki tytuł miało spotkanie autorskie z poetką, autorką wierszy dla dzieci Anną Borejko w Bibliotece Osiedlowej – Filia nr 6 .  Autorka przywitała z uśmiechem  dzieci z Przedszkola Nr 9 nazywając ich słoneczkami. Towarzyszył jej kotek Puszek, bohater wielu jej tekstów, który bacznie przyglądał się uczestnikom spotkania.  Dzieci z uwagą wysłuchały przeczytanych wierszy o żabce, Puszku, rybce, kotku i wielu innych bohaterach. Pani Ania podkreśliła, że wiersze dla dzieci zaczęła pisać z myślą o swoich wnukach. To oni byli jej pierwszymi odbiorcami i recenzentami. Nawiązała do wspomnień o swoim dzieciństwie, z ochotą opowiadała o swoich marzeniach i przygodach związanych z poezją, chętnie odpowiadała na liczne pytania dotyczące tematyki wierszy.  Dzieci wraz ze swoimi paniami  podziękowały autorce za miłe spotkanie.