Wycieczka na „Turkusową polanę”

11 październik 2021 r.

„Od samego rana wesoła zabawa. Wiwat Turkusowa Polana”.

Dzisiaj wszystkie dzieci z przedszkola wyruszyły na wycieczkę do Turkusowej Polany. Przejazd autokarem i długi spacer do miejsca docelowego okazał się sporym wyzwaniem nie tylko dla najmłodszych przedszkolaków. Na czele ze swoimi Paniami dzielnie pokonały trasę. Na miejscu czekały wspaniałe i uśmiechnięte Panie i wiele niespodzianek. Każda z grup uczestniczyła w świetnie zorganizowanych zabawach relaksacyjno – wyciszających, warsztatach ceramicznych, bębniarskich oraz zajęciach plastycznych na łonie natury. Podczas  warsztatów dzieci odkrywały swoje talenty i umiejętności, a przy tym świetnie się bawiły. Nie obeszło się również bez swobodnych zabaw na  placu zabaw. Tutaj czekały na dzieci same przyjemności – zabawy w błotnej kuchni, na huśtawkach z opon, wspinaczka po konstrukcji wspinaczkowej i dużo miejsca do pobiegania. Świętowaliśmy również Dzień Drzewa. Podczas  spacerów ekologicznych po lesie dzieci wsłuchiwały się w odgłosy przyrody, relaksowały się przytulając się do drzew i szukając okazów przyrodniczych tj. mech, szyszki, kolorowe liski, żołędzie, podziwiając leśną roślinność. Z wielkim apetytem zniknął posiłek  przywieziony z przedszkola – gorąca herbatka i pyszny rogal oraz smakołyki z plecaczków przygotowane przez Rodziców. Leśne przedszkole przy ulicy Jarzębinowej w Rzeszowie realizuje podstawę programową, ujętą w autorskim programie. Otwarta, naturalna przestrzeń sprzyja kreatywności. Za zabawki służy przede wszystkim wszystko to, co można znaleźć w lesie czy na łące. Jesienne zajęcia mają za zadanie zwrócić uwagę na bogactwo pokarmów i kolorów.  Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci wróciły do przedszkola. Wycieczka była bardzo udana!