WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ GR. IV i V

Wycieczka do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 3- Straż Pożarna w Rzeszowie – doradztwo zawodowe- poznanie zawodu: strażak
Dzieci z grupy IV i V wraz ze swoimi paniami wybrały się na w ramach realizacji  Doradztwa zawodowego  na wycieczkę  do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 3- Straż Pożarna w Rzeszowie na ulicy Inwestycyjnej. Sala edukacyjna „OGNIK” powstała z myślą o edukacji najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Pan Karol- strażak  opowiedział nam  o zawodzie jaki wykonuje – strażak, o zagrożeniach płynących z niewłaściwego użytkowania sprzętów gospodarstwa domowego, zaprezentował jak wygląda przygotowanie się do akcji ratunkowej, ale co najważniejsze, przeprowadził ćwiczenia w zakresie ewakuacji z miejsca objętego pożarem. Niezapomniane przeżycia i wiele cennych rad pozostaną w pamięci przedszkolaków na długo. Dziękujemy wszystkim strażakom za dzisiejsze warsztaty i za każdy dzień bohaterskiej służby .