Wycieczka do sali edukacyjnej „ Ognik”- grupa IV i V

1 grudnia 2021 r. ( środa)  o godz. 9.30 dzieci z grupy IV , a 3 grudnia 2021 r.( piątek) dzieci z grupy V  biorą udział w prowadzonych przez jednostkę Państwowej Straży Pożarnej w sali edukacyjnej „ Ognik” na ulicy Inwestycyjnej zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W ramach programu strażacy prowadzą zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Rolą strażaków jest wytłumaczenie dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogą zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar, nauczą się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy oraz będą mogły przymierzyć ubrania strażackie a także wsiąść do samochodu pożarniczego.