WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO – EDUKACYJNEJ ZAGRODY „SZMER”

25 maja 2022 r. wszystkie grupy przedszkolaków z naszego Przedszkola wyjechały na wycieczkę autokarową do „Zagrody Szmer” w Godowej koło Lutczy. Celem naszej wyprawy była wspólna zabawa, zgłębianie wiedzy o otaczającym nas świecie oraz nabycie nowych umiejętności, niezbędnych w codziennym życiu. Mieliśmy możliwość obcowania ze zwierzętami gospodarskimi zamieszkującymi zagrodę  i karmieniem ich.  Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia zwierząt mieszkających  w gospodarstwie – koni, kucyków, owiec, kozy, królików. Ogromną frajdę sprawiły dzieciom przejażdżki: bryczką zaprzężoną w konie oraz ciuchcią. Podczas pobytu w Zagrodzie dzieci miały do dyspozycji plan zabaw wyposażony w drewniane huśtawki , zabawki: łowiły drewniane ryby z bali z wodą, doiły sztuczną krowę oraz błotną kuchnię. Dzieci brały udział w warsztatach lepienia w glinie oraz sadzenia pomidorów.  Wszystkie wytwory swojej pracy dzieci przywiozły ze sobą jako pamiątkę ze wspaniałej wycieczki.
Do przedszkola wszystkie dzieci wróciły  uśmiechnięte i pełne wrażeń.