WIZYTA RODZICÓW ANI – BOHATERKI TYGODNIA W GR IV

7 grudnia w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Bohater Tygodnia” IV grupę odwiedzili rodzice obecnej Bohaterki – Ani wraz z absolwentką naszego przedszkola, siostrą Ani – Emilką. Pani Monika i Pan Rafał zapoznali dzieci ze specyfiką zawodu taty Ani, będącego kierownikiem budowy. Na początku spotkania dzieci obejrzały prezentację przedstawiającą etapy budowy domu wraz z pracującymi przy niej pojazdami i sprzętami, a także dokumentację zawierającą plany poszczególnych pomieszczeń. Następnie przedszkolaki zobaczyły na żywo i mierzyły po kolei strój kierownika budowy, składający się z kamizelki odblaskowej, kasku i specjalnych okularów oraz narzędzia wykorzystywane na co dzień w pracy – metr i poziomicę. Podczas kolejnego punktu zajęć Starszaki mogły poczuć się jak prawdziwi budowlańcy, mając okazję samodzielnie wkręcać śruby wkrętarką do deski. Następnie każde dziecko otrzymało plan wybranego przez siebie budynku, który należało pokolorować i złożyć w całość. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały tematyczne upominki. Serdecznie dziękujemy rodzicom Ani za poświęcony nam czas oraz niezwykle interesujące spotkanie, pełne różnorodnych atrakcji i aktywności!