WIZYTA MAMY JAGODY – BOHATERKI TYGODNIA W GR IV

29 listopada w ramach realizacji projektu edukacyjnego Bohater Tygodnia IV grupę odwiedziła mama obecnej bohaterki – Jagody. Pani Agnieszka jest z zawodu dietetykiem, dlatego przeprowadziła w grupie zajęcia na temat zdrowego stylu życia i odżywiania. Omówiła wraz z dziećmi każdy poziom aktualnej piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, zwracając szczególną uwagę na ten zawierający warzywa i owoce. Następnie Starszaki szacowały ile łyżeczek cukru zawierają spożywane przez nich najczęściej słodycze i odmierzały faktyczną zawartość tego składnika w poszczególnych produktach do szklanek. Kolejnym punktem spotkania było uzupełnienie kart pracy – dzieci miały za zadanie narysować przykład zdrowej wersji śniadania oraz swój ulubiony owoc i warzywo, a także wskazać wśród widocznych produktów te zdrowe i wartościowe. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały tematyczne upominki. Dziękujemy bardzo Pani Agnieszce za przybliżenie dzieciom tak istotnego tematu oraz poświęcony nam czas!