WIZYTA LEKARZA W III GRUPIE

Dnia 24.11. 2022 r. Grupę III odwiedził niezwykły gość- mama Majeczki, która jest lekarzem. Celem spotkania było propagowanie zachowań prozdrowotnych tj.: zdrowego odżywiania, korzystania z ruchu na świeżym powietrzu, uprawiania sportu oraz dbałości o czystość i higienę osobistą, jak i przestrzegania zakazu samodzielnego zażywania leków. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega praca lekarza i zapoznały się z podstawowym sprzętem lekarskim. Dzieci aktywnie uczestniczyły w rozmowie z gościem. Miały możliwość pobawić się w lekarza i zbadać pacjenta, jakim był pluszowy miś. Przedszkolaki wraz z panią Doktor ćwiczyły prawidłową technikę mycia rąk. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał naklejkę dzielnego pacjenta. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i na pewno zostanie w pamięci dzieci na długo.