„ SMUTEK, SMUTECZEK”- WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI – GRUPA IV

Dnia 27 maja 2022 r. dzieci z grupy IV uczestniczyły w zajęciach w Filii nr 6 WiMBP w Rzeszowie.  Tematem zajęć były emocje u dzieci. Uczucia mogą być pozytywne, tak jak radość, ciekawość, ulga. Mogą też być negatywne jak strach, smutek, rozczarowanie. Razem doszliśmy do zaskakujących wniosków. Nie tylko wszystkie uczucia są ważne, abyśmy dobrze się rozumieli. My także mamy wpływ na to jak dzięki nim odbieramy otaczający nas świat.  My także możemy mieć choć trochę kontroli nad tym jak przeżywamy każdy dzień. Jeśli jednak nie potrafimy spojrzeć na trudności pozytywnie, nie bójmy się poprosić o pomoc i pokazać, że wcale nie jest nam do śmiechu – bo komunikacja to podstawa.
 Emocje są bardzo ważne u dzieci, ale należy nauczyć się je rozumieć i nad nimi panować. Rozmawiajmy z dziećmi o nich jak najwięcej!