REALIZACJA TEMATYKI KOMPLEKSOWEJ „W MARCU JAK W GARNCU” – GR IV

Tematem minionego tygodnia była marcowa pogoda. Na bazie przysłowia  „W marcu jak w garncu”, dzieci zapoznały się zawodem meteorologa, synoptyka, uporządkowały swoją wiedzę na temat pogody . Starszaki poznały przyrządy służące do pomiaru składników pogody dzięki prezentacji multimedialnej na monitorze interaktywnym.  Dzieci uczestniczyły także  w zabawach ruchowych, dydaktycznych – odczytywały podpisy do obrazków oznaczających zjawiska atmosferyczne. Przedszkolaki wykonały również pracę plastyczną „Marcowy garnek”, samodzielnie tworząc elementy pogody z dostępnych materiałów jak również dzięki funkcji dotykowej na monitorze interaktywnym stworzyły jedną wielką pracę . Korzystając z prezentacji multimedialnej poznały również charakterystyczne cechy przedwiośnia, dzieci z dużym zainteresowaniem rozwiązywały zagadki i zadania dydaktyczne na monitorze interaktywnym.