„ Raz, dwa,trzy ..akcja animacja”- MUZEUM DOBRANOCEK- GRUPA IV i V

Dzieci z grupy Iv i V uczestniczyły w warsztatach „ Raz,dwa, trzy ..akcja animacja”oraz zwiedziły Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. W trakcie zajęć zapoznały się z kolejnymi etapami pracy i realizacji filmu. Dzieci dowiedziały się jakie są zasady ożywiania bajkowych postaci, jak przebiega proces tworzenia animacji. W trakcie zajęć dzieci poznały działanie zootaropu oraz wykonały zabawkę optyczną  z Krecikiem- thaumatrop opierającą się na zjawisku widzenia obrazu po jego zniknięciu.

Po warsztatach dzieci spotkały się z bohaterami dobranocek,  gdzie obejrzały wyjątkową kolekcję pamiątek popularnych animacji dla dzieci ze zbiorów Pana Wojciecha Jamy. Były to lalki filmowe z seriali takich jak: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, „Koziołek Matołek”, „Smerfy” oraz „Trzy Misie”. Zapoznały się również z mniej znanymi bohaterami bajek dla dzieci: Jacek i Agatka, Piaskowy Dziadek czy Profesor Baltazar Gąbka. Wśród bogatej kolekcji znajdowały się także projekty postaci, scenariusze i scenopisy obrazowe z popularnych animacji dla dzieci. Ogromną uwagę małych widzów zwróciły plakietki, figurki, plakaty, zabawki, książki, znaczki pocztowe, gry planszowe, słodycze, dawne telewizory, gramofony oraz inne przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci.  Uwieńczeniem wizyty w Muzeum Dobranocek była projekcja znanych wieczorynek, których bohaterami byli:  Kot Filemon, Bolek i Lolek i Reksio.

Był to wspaniały dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.