PROJEKT EDUKACYJNY „WITAMINOWE ABECADŁO”

Projekt edukacyjny „Witaminowe abecadło”, realizowany będzie w Przedszkolu nr 9 w Rzeszowie w roku szkolnym 2020/2021.

Projekt edukacyjny „Witaminowe abecadło ”, powstał w trosce o rozwijanie i kształtowanie u dzieci postaw i nawyków prozdrowotnych. Edukacja zdrowotna jest fundamentalnym prawem dziecka, zagwarantowanym przez „ Konwencję o prawach dziecka”. Celem edukacji zdrowotnej w przedszkolu jest poznanie i zachęcanie do zdrowego stylu życia.

Dlatego kluczowym warunkiem edukacji zdrowotnej jest spełnienie następujących zadań:

-uwzględnienie zdrowia w życiu przedszkola ze szczególnym naciskiem na racjonalne odżywianie oraz higieniczny harmonogram dnia sprzyjający spożywaniu posiłków o stałych porach dnia, w atmosferze ciszy i spokoju.

W kształtowaniu zachowań sprzyjających zdrowiu ważne są działania nauczyciela i środowiska przedszkolnego, a także wsparcie rodziny w utrwaleniu właściwej postawy prozdrowotnej.