POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

„Marzanno, Marzanno! Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, Wiosnę przywitamy…”. Takie okrzyki słychać było w naszym ogrodzie przedszkolnym w związku z uroczystą kalendarzową ( i nie tylko! Mamy nadzieję..!) zamianą pór roku.

22 marca oficjalnie pożegnaliśmy Panią Zimę i Bałwanka, od którego w tym właśnie dniu otrzymaliśmy wyjątkowy list… A wraz z nim „worek pełen pomysłów do wiosennych” zabaw. Układaliśmy tory przeszkód, tańczyliśmy ze wstążkami z bibuły, wsłuchując się w piękne utwory z repertuaru muzyki klasycznej, rozmawialiśmy o tradycjach robienia Marzanny i pierwszych oznakach wiosny w przyrodzie, rozwiązywaliśmy wiosenne zagadki,  bawiliśmy się przy piosence ” Maszeruje Wiosna”, a na koniec wzięliśmy udział w uroczystym Korowodzie z naszą Kukiełką Marzanną”. Był to piękny wiosenny dzień.