PIKNIK RODZINNY W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 14 czerwca tradycyjnie jak co roku w ogrodzie przedszkolnym odbył się Piknik Rodzinny. Z zaproszenia skorzystało bardzo wiele rodzin, aby miło i przyjemnie spędzić popołudnie. Na  uczestników Pikniku czekało mnóstwo atrakcji dla dzieci – warsztaty „Slim”, plecione warkoczyki, malowanie twarzy, tatuaże  popcorn i  wata cukrowa. Chętne dzieci mogły poskakać na „dmuchańcach” lub skorzystać ze sprzętu na placu zabaw. O oprawę muzyczną zadbały animatorki, które przygotowały wiele ciekawych zabaw, pląsów i konkursów. Chętnych do udziału nie brakowało i to zarówno młodszych, jak i starszych. Wszystkim dopisywał humor i świetnie się bawili. W piknikowej jadłodajni można było skosztować pysznych pierogów oraz posilić się kiełbaską z grilla – pyszności przygotowane były przez kuchnię przedszkolną  – nasze wspaniałe Panie. Wszyscy mogli zakosztować wspaniałej lemoniady oraz ciasteczek. Dodatkową atrakcją i kulinarną niespodzianką był wyjątkowy rower, który przygotowywał wspaniały koktajl z truskawek i arbuza. Wystarczyło usiąść na rowerze i pokręcić pedałami, a pyszny koktajl był gotowy.  Kolejną atrakcją była przygotowana przez Rodziców „Loteria fantowa”, która cieszyła się dużym powodzeniem, a losy rozeszły się w błyskawicznym tempie. Wyjątkową atrakcją było pojawienie się radiowozu policyjnego i Panów Policjantów oraz Służb Ratownictwa Medycznego. Dzieci mogły podziwiać radiowóz, porozmawiać z Policjantami, a dzięki Ratownikom Medycznym, którzy zainicjowali zabawy z Misiem nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Nasz piknik uatrakcyjnił też występ zespołu tanecznego.

Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi i zabawom, dlatego też niechętnie rozchodzono się do domów. Takie spotkania niewątpliwie wzmacniają więzi emocjonalne dziecka z rodziną, integrują rodziców z przedszkolem oraz stwarzają okazję do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pełnią też bardzo ważną rolę w integracji środowiska lokalnego.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i pracownikom Przedszkola za duże zaangażowanie w organizację imprezy.