MOBILNA FILHARMONIA

Dnia 5 lipca 2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna  „ W magicznym świecie muzyki”. Jest to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Twórcze Sztuk Puk  Sztuka dofinansowany z budżetu Gminy Miasta Rzeszów. Projekt był bezpłatny. Audycja muzyczna wprowadziła przedszkolaków w niezwykły świat muzyki klasycznej. Podczas audycji zaprezentowane zostały wielkie dzieła najsłynniejszych kompozytorów : Chopina, Moniuszki,  Mozarta, Szuberta czy Beethovena w rytmie samby, rumby, cza-cza  i tanga.  W trakcie audycji dzieci sprawdziły czy pudła  drewniane (cajones) używane do transportu ryb na Kubie mogą służyć jako instrumenty perkusyjne.  Był to ciekawy i pełny wrażeń nowatorski koncert edukacyjny.