Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2019 r. przypada 30 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF jest „Dla każdego dziecka, dzieciństwo”, dlatego w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pt. „Dziecka prawa – moja sprawa”. Oglądały prezentację multimedialną pt. „Prawa dziecka – Twoje prawa!” przygotowaną przez międzynarodową organizację UNICEF. Wykonały prace plastyczną pt. „Moje ulubione prawo”. W dniu 20 listopada wszystkie dzieci solidaryzując się z dziećmi z całego świata przyszły ubrane do przedszkola na niebiesko. Wspólnie ze swoimi Paniami świętowały podczas wspólnych zabaw Dzień Praw Dziecka. Następnie wszystkie dzieci z przedszkola, z niebieskim balonem w ręku, wzięły udział w „Marszu Praw Dziecka” ulicami osiedla. W ten sposób pokazaliśmy, że prawa dziecka nie są nam obojętne.