KRAINA CISZAKÓW W GRUPIE II

W grupie II pojawiły się Ciszaki z Krainy Ciszy wraz z listem, który napisały do dzieci. Wyjaśniły w nim, że przybywają z krainy, w której mieszkają w dźwiękoszczelnym słoiku ukrywając się przed hałasem. Jednak bardzo im się tam nudzi i chciałyby razem z grupą II bawić się i uczyć. Jak sama nazwa wskazuje – Ciszak to stworek, który boi się hałasu. Kiedy jest za głośno ucieka do słoiczka. Mobilizuje dzieci do zachowania ciszy podczas zajęć. Przedszkolaki, które pracują zbyt głośno, niestety muszą odłożyć swojego stworka.  Ciszaki uwielbiają siedzieć na stoliczkach i obserwować pracę dzieci.  Czasami wraz z dziećmi bawią się podczas wybranych zabaw. Są wtedy szczęśliwe. Dzieci są zachwycone tym pomysłem. Mobilizują się do przestrzegania zasad, by ich ukochane stworki nie wróciły już do swojego słoika. W nagrodę za wzorowe zachowanie towarzyszą im podczas zabaw. Wszyscy przedszkolaki z grupy II uwielbiają swoje ciszaki.