KOLOROWA MATEMATYKA

12 marca to Międzynarodowy Dzień Matematyki. Wszystkie nasze Przedszkolaki świętowały go w ramach zajęć z projektu „Kolorowa matematyka”. W tym miesiącu zastanawialiśmy się ” Ile ważą kolory i czy da się je zmierzyć? Kolorami, które pełniły najważniejszą rolę były różowy i zielony. We wszystkich grupach odczytany został List od Wróżki Mądrej Główki, która wysłała go ze swojej Matematycznej Wyspy, załączając przedszkolakom  zadania do wykonania. Wyklaskiwaliśmy więc rytmy, dzieliliśmy nazwy kolorów na sylaby, liczyliśmy ilość sylab w danym wyrazie, mierzyliśmy różowe i zielone przedmioty „na oko”, za pomocą wagi zbudowanej z wieszaka, oraz za pomocą prawdziwej wagi szalkowej. Bawiliśmy się przy matematycznych i wiosennych piosenkach. To był wspaniały dzień:-)