KLUB PODRÓŻNIKA – POLSKA – NASZA OJCZYZNA

23 października odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie członków Klubu Podróżnika. Rozpoczęło się ono przypomnieniem informacji na temat naszego kraju – dzieci podały tytuł polskiego hymnu, opisały państwową flagę i godło. Następnie usłyszały ciekawostki o najbardziej charakterystycznych miastach Polski, zawarte w czytanych fragmentach książki i piosence, po czym wskazały każde z owych miejsc na mapie. Kolejnym punktem spotkania była praca z interaktywną mapą Europy, wzbudzającą wśród dzieci największe zainteresowanie. Klubowicze odnaleźli na niej wszystkich sąsiadów Polski, a także położenie innych państw, w obrębie pozostałych kontynentów – zgodnie ze słyszanymi poleceniami. Następnie, wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali paszporty Klubu Podróżnika, które samodzielnie ozdobili. Będą one towarzyszyły dzieciom na każdym kolejnym spotkaniu, w celu dokumentowania wszystkich naszych podróży. Po udekorowaniu paszportów Mali Podróżnicy wysłuchali piosenki o Europie, która stanie się naszym utworem przewodnim. Mówi o otwartości na podróże i braterskich stosunkach z członkami innych państw europejskich. Członkowie Klubu Podróżnika nie mogą już doczekać się kolejnego spotkania, na którym wyruszymy w pierwszą dalszą podróż!