KLUB PODRÓŻNIKA – FINLANDIA

23.11 odbyło się drugie spotkanie członków Klubu Podróżnika. Tym razem uczestnicy Klubu wyruszyli już w pierwszą dalszą podróż – do Finlandii, a dokładniej rejonu Laponii, gdzie stacjonuje bacznie obserwujący wszystkie dzieci św. Mikołaj. Mali Podróżnicy poznali flagę i godło Finlandii, jej położenie na mapie Europy oraz panujący w niej klimat i przyrodę. Następnie wysłuchały historii o przygotowaniach św. Mikołaja do tegorocznego rozwożenia prezentów i wykonały tematyczną pracę plastyczną. Na koniec zajęć nie zabrakło zabawy ruchowo-naśladowczej, w której wybrane dzieci wcielały się w rolę bohatera spotkania oraz poczęstunku w formie świątecznych pierniczków. Mali Podróżnicy z niecierpliwością oczekują już wizyty prawdziwego św. Mikołaja, któremu będą mogły opowiedzieć zapamiętane ciekawostki na temat jego kraju!