Klub Małego Odkrywcy- jesienne eksperymenty

16. października odbyło się pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym Klubu Małego Odkrywcy. Tematem spotkania były jesienne liście.

Na początku każdy mały badacz w wielkim skupieniu obserwował przy pomocy lupy układ nerwów liści, porównywał ich budowę i wyciągaliśmy wspólnie wnioski. Dzieci mogły same odkryć dlaczego liście się kruszą, a słoik z włożonymi do środka świeżymi liśćmi staje się mokry. Wiele radości sprawiło naszym Małym Odkrywcom eksperyment ukazujący różne barwy liści. Dzieci z dużym zaangażowaniem segregowały liście, cięły je samodzielnie na drobne kawałeczki i umieszczaliśmy w naczyniach. Klubowicze dowiedzieli się dlaczego zostawiamy opadłe liście pod krzewami i drzewami a także poznały trudne słowo chlorofil.

Zajęcia odbyły się z miłej atmosferze a po ich zakończeniu dzieci już nie mogły się doczekać kolejnego spotkania Klubu.