KLUB MAŁEGO ODKRYWCY – JAKA JEST WODA?

Przedmiotem grudniowego spotkania  Klubu Małego Odkrywcy była woda. Dzieci zaczęły od określenia jej koloru, wyglądu i zapachu . Udało się  im ustalićże wodę spotykamy w różnych postaciach

(lód, śnieg, krople deszczu). Gdy mali odkrywcy poznali materiał badań, przystąpili do wykonania kilku ciekawych eksperymentów:

badanie rozpuszczalności substancji takich jak: cukier, sól, piasek, kawa, ryż, kasza, sprawdzenie , co pływa w wodzie a co tonie (piłeczka, korek, styropian, spinacz, piórko) .

Przedszkolaki także obserwowały jak powstaje zjawisko deszczu? Zastanawiały się również, dlaczego ziemniak pływa w słonej wodzie.

Na zakończenie spotkania wspólnie wykonały fale morskie w butelce.

Były to ciekawe zajęcia, wielu z badaczy postanowiło także poeksperymentować z wodą w domu .