KLUB MAŁEGO ODKRYWCY- II SPOTKANIE

Każde spotkanie Klubu Małego Odkrywcy to nowe doświadczenia, niesamowite emocje oraz miła atmosfera. Podobnie było i tym razem.

Mali Odkrywcy spotkali się by poznać właściwości sody – substancji, którą dzieci znają doskonale z własnych domów. Tym razem nie posłużyła im jednak do pomocy rodzicom w kuchni lecz do niezwykłych eksperymentów. Pierwszym z nich było „Chemiczne jojo”. Dzieci, jak na małych badaczy przystało, w wielkim skupieniu odmierzali, dodawali i mieszali składniki, aby móc zaobserwować ciekawy efekt końcowy. Kolejnym eksperymentem był „Wulkan”, który wzbudził wśród przedszkolaków najwięcej emocji. Ostatnim doświadczeniem z wykorzystaniem sody było doświadczenie z balonem. Dzieci poznały pojęcia takie jak reakcja chemiczna czy dwutlenek węgla co wzbogaciło ich wiedzę oraz rozbudziło ciekawość przed kolejnym spotkaniem Klubu.