IV edycja “Podkarpackiego Niebieskiego Marszu”

21 listopada wszystkie nasze przedszkolaki wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka . Dołączyliśmy do IV edycji „Podkarpackiego Niebieskiego Marszu” organizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 34 w Rzeszowie.

Prawa dziecka, jak i człowieka to najbardziej elementarne i przynależne każdej jednostce ludzkiej z racji urodzenia prawa. Niestety na całym świecie wciąż dochodzi do ich łamania. Bardzo istotne jest zatem, aby od najmłodszych lat edukować w tej kwestii, poznawać te prawa by mieć ich pełną świadomość i potrafić reagować, gdy dochodzi do ich nieprzestrzegania i naruszania.  Na każdej z grup zorganizowano zajęcia o prawach dzieci, a o godz. 10.00 wzięliśmy udział w marszu wokół naszego przedszkola.