DZIEŃ POMIDORA

28 września 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się „Dzień Pomidora” w ramach realizacji Projektu Edukacyjnego promującego zdrowe nawyki żywieniowe „WITAMINKI”. Celem projektu oprócz promowania zdrowych nawyków żywieniowych jest:

• zachęcanie dzieci do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa;
  • stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków;
  • oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi;
  • wdrażanie do samodzielnego komponowania posiłków i robienia prostych potraw według przepisów kulinarnych

W ramach realizacji projektu będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. W każdym miesiącu dzieci będą poznawały nowe warzywo. W tym miesiącu odbył się „Dzień Pomidora” . Dzieci ubrane przez swoich Rodziców w kolor czerwony, podczas różnorodnych działań i zajęć przygotowanych przez nauczycielki wielozmysłowo poznawały właściwości pomidora. Obejrzały również bajkę edukacyjną „Pomidory” z serii „Pomysłowy Dobromir”, wykonały różnorodne prace plastyczne. Następnie nauczycielki z naszego przedszkola przygotowały niespodziankę dla dzieci i zaprezentowały inscenizację na podstawie utworu Jana Brzechwy „Pomidor”. Panie przebrane za różne „warzywka” wzbudziły wiele emocji wśród dzieci. Wspólne zabawy i tańce z aktorami „warzywkami” sprawiły naszym wychowankom wiele radości. Świetna zabawa została uwieczniona na wielu pamiątkowych zdjęciach.  Podczas obiadu dzieci degustowały przepyszną zupkę pomidorową przygotowaną przez panie kucharki. To był bardzo wesoły i ciekawy dzień.