Dzień Papryki- Projekt Edukacyjny WITAMINKI

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Papryki w ramach realizacji projektu edukacyjnego WITAMINKI. Przedszkolaki dowiedziały się jakie wartości odżywcze
i witaminy dostarczmy do organizmu jedząc to warzywo. Okazuje się, że jest to wspaniałe warzywo, które sprzyja zachowaniu młodości i zgrabnej sylwetki, a znajdująca się w niej witamina
C przewyższa ilością nawet cytryny. Dzieci mogły tego dnia oglądać papryki, wąchać je i smakować. poznały rodzaje papryk a także dokładnie przyjrzały się jak one wyglądają, co mają w środku. Poznawały walory papryki za pomocą zmysłu węchu, dotyku oraz wzroku, dowiedziały się skąd się bierze papryka i jak rośnie, a także jakie potrawy można z niej zrobić. Panie kucharki zadbały również o to by na śniadanie dzieci mogły skosztować pyszną pastę z papryki. Dzieci poza zdobyciem nowej wiedzy wspaniale się bawiły przy wesołych dźwiękach piosenki „Papryka Pola”. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne.