DZIEŃ KSIĄŻKI

3 kwietnia 2023 r.  w  imieniu Europe Direct Rzeszów działającym w sieci Komisji Europejskiej, a także Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Ambasady Szwecji w Warszawie oraz Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji czytelniczej Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci z Europe Direct Rzeszów. Przystanek Szwecja!”

Prezentowana inicjatywa ma za cel ukazać literaturę jako sposób na zapoznanie się dzieci, młodych ludzi z bogactwem kultury europejskiej oraz jako narzędzie służące wzmocnieniu pozycji jednostki, przyczyniając się do wyposażenia dzieci, młodzieży w odpowiedni zestaw umiejętności, aby poprzez czytanie mogli stawić czoło bieżącym wyzwaniom społecznym i osobistym.