DZIEŃ KROPKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 15 września 2022 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmiku edukacyjnego o małej Vashti. Po projekcji filmiku dzieci własnymi słowami opowiedziały historię dziewczynki oraz ułożyły historyjkę obrazkową. Później bawiliśmy się w szukanie kropki, ustawianie się na kropce w łapanie kropki. Te zadania bardzo się przedszkolakom podobały, dlatego z ochotą powtórzyły zabawę kilkakrotnie. Na zakończenie wszystkich zabaw dzieci wykonywały kropkowane prace plastyczne. I to już koniec tegorocznego Święta Kropki, ale o tym, że trzeba wierzyć we własne możliwości postaramy się pamiętać przez cały rok.