Dzień Kolorowej Skarpetki

W słoneczny, pierwszy dzień Wiosny na wszystkich grupach odbyło się świętowanie Kolorowej skarpetki. Kolorowe skarpetki symbolizują różne chromosomy i świętowanie unikalności każdej osoby oraz pokazanie wsparcia dla osób z Zespołem Downa i promowanie akceptacji różnorodności. Na początku zajęć każda grupa przedszkolaków obejrzała film „ Kolorowe skarpetki”. Przedszkolaki brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych oraz zabawach ze skarpetkami, a na koniec projektowały swoje własne skarpetki. W tym dniu przedszkolaki wykonywały zadania podczas, których doskonaliły umiejętności społeczne i emocjonalne. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.